مقاطع باز شرکت لوله وپروفیل آسیا

ردیفنام محصولضخامت(mm)ارتفاع(cm)طول شاخه(m)محل بارگیری - کارخانهقیمتتاریخ بروزرسانی

مقاطع باز شرکت فولاد پروفیل مشهد

ردیفنام محصولضخامت(mm)ارتفاع(cm)طول شاخه(m)محل بارگیری - کارخانهقیمتتاریخ بروزرسانی

مقاطع باز

بر اساس نیاز مصرف کنندگان ، پروفیل های باز در ابعاد و ضخامت مختلف تولید می شوند. پروفیل های باز در مصالح ساختمانی برای چارچوب درب های چوبی ، ام دی اف و قاب دور پنجره روی نمای بیرون ساختمان کاربرد دارند .
پروفیل هایی که در ایران ساخته می شوند شامل شکل های Z, U, I است که  فولاد را در برابر رطوبت پوشش می دهد . پروفیل های Z و U را با نام فولاد با پوشش ضد رطوبت می شناسند .
می توان به تهیه و تولید شکل های مختلف پروفیل اقدام نمود البته لازم به ذکر است که بهای پروفیل ها تفاوت هایی با هم دارد و از لحاظ اقتصادی با صرفه است.

 

پروفیل zچیست

 

پروفیل های باز با مقطع Z در سقف سالن های بزرگ مثل سالن ورزشی ، سوله ، انبار و پارکینگ کاربردهای زیادی دارند  پروفیل z انواع مختلفی دارد که شامل پروفیل Z ۱۸، پروفیل Z ۲۰ و پروفیل Z ۲۲  می باشد. البته این پروفیل در ضخامت ۲٫۵ سانتی متری و ۳ سانتی متری تولید می شود که از نظر قیمتی تفاوت دارند.

 

موارد مصرف پروفیل Z

 

از پروفیل Z برای اتصال سازه های اسکلت فلزی استفاده می شود. هر سازه اسکلت فلزی از پروفیل های جدا از هم تشکیل می شود که لازم است به گونه ای مناسب و یکپارچه  به یکدیگر متصل شوند. برای زیرسازی سقف های شیب دار در کارهای ساختمانی پروفیل Z یا نیم رخ Z را بکار می برند و افزون بر آن در کشتی سازی نیز کاربرد دارد .

در نقشه های فنی مهندسی این پرو فیل را با حرف Z نشان می دهند و عددی که پس از آن نوشته می شود نشاندهنده ارتفاع آن می باشد. همان طور که در بالا اشاره شد پروفیل Z اکثراً برای پوشش سقف سالن‌های بزرگ یا کارگاه‌ها ، سالن‌های ورزشی ، ایستگاه‌های سوخت رسانی، ایستگاه های اتوبوس ، ترن و مصارف صنعتی مشابه کاربرد دارد .

 

پروفیل نیم رخ Z

از این پروفیل برای ساخت ستون های مرکب مقاطع مرکب استفاده می کنند.در دنیای کنونی با بالا رفتن  وزن ساختمان ها  و تعداد طبقات ، ستون ساختمان ها را به طور معمول از دو یا چند پروفیل ترکیبی می سازند. برای تولید ستون های مرکب از نیم رخ های متفاوتی استفاده می شود .  پروفیل ها درکشورهای متفاوت تمام جهان با استانداردهای متفاوتی تهیه و  ساخته می شوند.
دربسیاری از کشورها از جمله ایران بر اساس استانداردهای اروپایی تولید صورت می گیرد . محصولات فولادی که منطبق بر استانداردهای اروپایی می باشند در تمام دنیا به صورت روزانه به بازار ها ارائه می شوند و اکثر مردم از آنها استقبال می کنند.

 

پروفیل آبرو

 

آبرو یا پروفیل ناودانی به گونه ای تولید می شود که دارای وزن مناسبی باشد و به علت قرار گرفتن در سطحی بالاتر از سطح زمین به آسانی بتوان آن را حمل نمود و بر روی سطح شیبدار قرار داد. این نوع پروفیل بر روی ساندویچ پانل های سقفی نیز باید نصب شود. علت نصب این پروفیل بر روی ساندویچ پانل هدایت آب از روی این سازه ها به سمت پایین بوده و به علت اینکه وزن باران و برف بر روی اینگونه از سقف ها ممکن است که ایجاد مشکل نماید بکارگیری آبرو بر روی این سازه ها باید با رعایت نکات ایمنی و مهم همراه باشد.

 

انواع  پروفیل آبرو

 


پروفیل آبرو که به آن گاتر شیروانی نیز اطلاق می شود در قسمت انتهایی سقف ساختمان قرار می گیرد و با شرایط ساختمان به انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند. از انواع مختلف آبروها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱- لندنی

۲- جعبه ای

۳- فیتیله ای

هر کدام از این آبرو ها با با ورق گالوانیزه ساده و یا گالوانیزه رنگی با ضخامت و طول معینی تولید می شوند.

 

تمام